• english language
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
1 2 3
Atrakcje · Scieżki i szlaki rowerowe
Galeria fotograficzna
Scieżki i szlaki rowerowe
Scieżki i szlaki rowerowe
Aranżacje stołu typu kwiaty, gazety, owoce, serwetki zostały wykorzystane dla potrzeb sesji zdjęciowej i nie stanowią wyposażenia domku.

Zadbajcie o swoją kondycję na wakacjach i koniecznie wskoczcie na rower.

Nie zapomnijcie o prowiancie i butelce wody mineralnej!

Mała pętla ok. 6,5 km.

Od bramy ośrodka w kierunku południowym.
Okrąża Jezioro Białe, zbliża się do Jeziora Czarnego i wraca do ośrodka (bardzo dobrze oznakowana)

Duża pętla ok. 20 km.

Początkowo pokrywa sie z trasą małej potem skręca na płn. - zach. w kierunku drogi Sokołowo-Ostrowite Prymasowskie. Niezwykle urokliwe trasy leśne przygotowane przez Nadleśnictwo Gniezno.

U baramy ośrodka wczasowego w Skorzęcinie krzyżują się dwa szlaki piesze.
Zielony - początek swój ma w płd. części Jeziora Ostrowickiego poprzez Popielarze, Piłkę, wschodnią część Jeziora Białego wchodzi na teren ośrodka, dalej prowadzi do wsi, stamtąd na południe okrążając Jezioro Niedzięgiel dociera do Powidza.
Czarny - wbrew swojej nazwie okrąża przepiękne Jezioro Białe poprzez Popielarze i Piłkę wraca do ośrodka.

  1. Skorzęcin - Piłka - Skorzęcin Od Ośrodka Wypoczynkowego nad jeziorem Niedzięgiel do Piłki - szlak zielony, dalej - czarny; długość 9 lub 7 km.
    Od przystanku PKS Skorzęcin Plaża szlak prowadzi przez teren ośrodka w kierunku wschodnim, a następnie kieruje się na północ, zostawiając z lewej strony Jezioro Białe. Leśnymi duktami dochodzimy do osady Piłka (3,8 km), gdzie spotykamy szlak czarny. Szlakiem tym wracać będziemy do Ośrodka nad Jeziorem Niedzięgiel. Kierując się w prawo, na wschód, wybieramy dłuższy wariant wycieczki (9 km); a idąc w lewo, na zachód - krótszy (7 km).
  2. Skorzęcin - Piłka - Skorzęcin Szlak czarny, długość 9 km.
    Od przystanku PKS Skorzęcin Plaża idziemy ok.100 m wraz ze szlakiem zielonym na zach., po czym schodzimy z szosy w prawo. Trasa całej wycieczki prowadzi po terenach leśnych. Zostawiamy z lewej strony zarastające Jezioro Czarne i po pewnym czasie wchodzimy między zabudowania śródleśnej osady Piłka. Spotykamy tu znaki szlaku zielonego. Około 200 m oba szlaki biegną razem, po czym szlak czarny odchodzi w prawo. Po kilkuset metrach szlak jeszcze raz skręca w prawo i wiodąc leśnymi duktami w kierunku południowym, wraca do Ośrodka Wypoczynkowego, gdzie rozpoczęliśmy wędrówkę.

Prześlij mi kopię wiadomości
kod
Wpisz kod z obrazka

 
© 2013 Tanie noclegi : oœśrodki wypoczynkowe : Skorzęcin : domki letniskowe przy plaży w Skorzęcinie : Złota plaża. Wszelkie prawa zastrzeżone projekt i realizacja: artiworks.pl projektowanie stron www poznań, artiworks.pl